1.päev
Väljalend Eestist ja saabumine San Josesse, sõidame hotelli ja majutume siia üheks ööks.
2. päev
Varajastel hommikutundidel asume teele Kariibi mere ääres olevasse Tortuguerasse, mida kutsutakse ka Costa Rica Amazoonaseks. Sõit viib meid läbi lopsaka Baurillio rahvuspargi La Pavonesesse. Edasi, Tortuguerasse maad mööda teed ei lähe, seega ootab meid ees tunnine paadisõit mööda Tortuguera kanaleid, mida ääristavad banaaniistandused ja vihmamets. Teel olles saame imetleda hulgaliselt põnevaid linde ning kes teab, äkki ka ahve ja laiskloomi, kes puu otsast mööduvaid paate jälgivad. Lõunasöögi ajaks jõuame Tortuguerosse. Seame end lodžis sisse ning läheme Tortuguero linnakesega tutvuma ning lõunatama. Peale lõunal puhkame lodžis basseini ääres. Õhtustame majutuspaigas ning seejärel läheme koos kohaliku giidiga vaatama siia rannale saabuvaid kilpkonnasid ja muid öise eluviisiga loomi.
3.päev
Varahommikul sõidame kanuuga mööda kanaleid, et näha loodust ärkamas koos päikesetõusuga. Meie kohapealne giid räägib siinsest loodusest, ilmselt näeme mitmeid linde, ahve, kaimane, sisalikke ja võib-olla ka laisklooma ja saarmaid. Peale hommikusööki asume paadisõidule Limoni poole. See sõit pakub põnevaid vaateid üksikutele jõeäärsetele küladele, kindlasti näeme ka mitmeid linde ja ilmselt lehvitavad puude otsast ka ahvipoisid. Paadisõit võtab u.3 tundi. Seejärel suundume edasi maad mööda kuni jõuame oma mereäärsesse, kariibihõngulisse paradiisi Puerto Viejo lähistel. Puerto Viejo de Talamanca on paljurahvuseline, multikultuurne väike linnake. Linnake on äge, pingevaba õhkkonnaga, afro -kariibi hõnguga. Märksõnad siinse elu kohta – Kariibi mere toidud, reggae ja kalipso muusika, imelised päikeseloojangud, afro-kariibi kultuur, Kariibimere kaunid rannad : Playa Negra, Playa Cocles, Punta Uva, korallrahud ja imeline elusloodus Cahuita ja Gandoca- Manzanillo rahvusparkides. Lisaks veel hea maine surfikogukonnas – Costa Rica suurim ja võimsam laine, kuulus Salsa Brava. Kui ka ise ei surfa, on seda alati põnev vaadata! Majutume oma kariibi hõngulisse hotelli järgmiseks viieks ööks. Meie hotell asub vihmametsa servas mere läheduses. Öösiti on kuulda vihmametsa elanike hääli.
4.päev
Veedame päeva siinses Cahuita looduspargis- nii merel kui ka maal. Cahuita rahvuspark asutati 1970. aastal Kariibi mere ranniku lähedal asuva suure korallrahu kaitsmiseks. Paraku võitleb korallrahu ellujäämise nimel. 1992. aastal toimunud maavärin liigutas osa korallidest õhu ja päikese kätte ning osa sellest hukkus. Kuid sellegipoolest on siin 242 hektarit korallrahu, vähemalt 35 koralliliiki, 140 molluskiliiki, 44 vähilaadset ja 123 kalaliiki. Sõidame paadiga merele, snorgeldame ning tutvume siinse korallrahu eluga. Pärast kerget puuviljadega värskendust teeme jalgsi matka Cahuita maapealses looduspargis, mille jooksul jõuame ka koseni. Ka maismaa osa pargist on väga mitmekesine, lisaks lopsakale taimestikule, elavad siin ka laiskloomad, erinevad ahvide liigid, mitmed närilised, igauaanid, sisalikud ja teised roomajad. Ka linnustik on siin värviline – tuukanid, aarad ja erinevad papagoid. Pärastlõunal jõuame tagasi hotelli.
5.päev
Peale hommikusööki asume teele, et külastada kohalikku traditsionilise eluviisiga hõimu. Teekond sinna on ise väike seiklus läbi kauni maastiku kõigepealt autoga ja seejärel mööda jõge. Täna vaatame-kuuleme, kuidas ja millest nad elavad ja kuidas tänapäevases Costa Ricas hakkama saavad. Tagasi hotelli jõuame õhtuks.
6.päev
See päev annab teil võimaluse planeerida päev oma äranägemise järgi. Kel on soov teha mägijõel raftingut, siis soovitame Pacuare jõe raftingut. Kel soov kohapeal puhata, saab sõita mööda rannikut jalgrattaga või hobusega, võib snorgeldada või surfata või lihtsalt rannas lebotada. Rattasõidu kaugusel on Manzanillo looduspark. Lastega peredel soovitame külastada loomade päästekeskust, kus saab hea ülevaate sealsete loomade elust ning paljudega neist ka vahetuma kontakti. Šokohoolikud saavad oma päeva vürtsitada kakaofarmi külastades ja seal endale ühe šokolaadi maitsmist lubades. Hilisel pärastlõunal alustame ka kariibimerehõngulise kokandusõhtuga- läheme külla kohalikule kokale, kes tutvustab meile siinse Kariibi köögi maitseid. Tegemist ei ole professionaalsete kokandusõpetajatega, kuid ilmselt on see parim viis proovida kohalikku maitset, elu-olu ja õppida kohalikke retsepte. Kasutame kohalikke juur-ja puuvilju ning kala või kana kariibi kastmes. Meeleolukas õhtu on garanteeritud!
7.päev
Veel üks vaba päev sisustamaks see vastavalt oma äranägemisele. Viimane Kariibi hõnguga õhtu!
8.päev
Täna alustame teekonda Kariibi mere äärest Costa Rica keskosas asuva Arenali poole. Sõidule kulub u 6-7 h, läbida on vaja 276 km. Varajaseks õhtuks jõuame oma majutuspaika Arenali piirkonnas, misjärel on parim aeg mõnuleda kuulsates Arenali looduslikes kuumaveeallikates ja basseinides. Majutume järgmiseks kolmeks ööks Arenali lähistel.
9.päev
Pärast päeva autos on nüüd võimalik veeta terve päev matkates. Alustame giidiga jalutuskäiku Arenali rippsildadel, mis asuvad 243 hektari suurusel looduskaitsealal. Reservuaat on lopsaka taimestiku ja mitmekesise loomastikuga vihmamets. Rada on 3 km pikk, ületame 10 fikseeritud silda ja 6 rippuvat silda pikkusega vahemikus 5 kuni 100 meetrit ja kõrgusega kuni 55 meetrit. Sildade rada võimaldab nähe erinevaid metsa tasandeid ning taimi ja loomi erinevalt kõrguselt. Rada on lihtsasti kõnnitav. Giid näitab väiksemaid ja suuremaid teele sattuvaid loomi, linde ja roomajaid ning selgitab erinevatel kõrgustel nähtavat. Järgmisena suundume Río Fortuna kose juurde, mis asub troopilises vihmametsas. Kose kõrgus on üle 70 meetri. Ronime ka kose alla, mis on ainult 300 m (u 500 astet), kuid peab meeles pidama, et pärast tuleb ka üles ronida. Rada lõpeb otse imposantse kose ees, imelised kohad pildistamiseks! ning soovijatel ka võimalus ujumiseks. Keskpäeval sööme ka kohaliku lõuna, et matkates õhtuni vastu pidada. Viimasena teeme u 2,5 h matka Arenali vulkaani jalamil, siin on näha kivistunud laavakivimeid ning siinset teistmoodi taimestikku. Imelised vaated Arenalile. Õhtuks jõuame väsinutena tagasi hotelli.
10.päev
Veedame päeva Caño Negro märgala Frio Rio jõel. Caño Negro märgala on olulise tähtsusega looduskaitseala, siin peatub ka suurel hulgal rändlinde. Hommikul sõidame umbes 1,5 h läbi papaja, juka ja plaatanisalude ning jõuame jõeni, kus istume oma paati ning sõidame mööda jõge ja seda ümbritsevat märgala – teele võivad jääda kaimanid, ahvid, iguaanid, sisalikud nimega Jesus Christ, mitmed erinevad linnud ja paljud teised märgalade elanikud. Pärast paadisõitu tüüpiline lõuna ja seejärel sõidame tagasi hotelli.
11.päev
Sõit Arenalist Monteverdesse. Sõidame oma hotellist Arenali järve äärde, mille ületame paadiga ning edasi viib tee jälle autoga üles mäkke umbes 1,5 h , et jõuda pilvemetsa kõrgusele. Pilvemetsa ja vihmametsa vahe on selles, et pilvemets asub olulilselt kõrgemal merepinnast, seal kus juba moodustuvad pilved. Pilvemets on troopiline mets, mis asub mägedes ning kus on väga niiske. Siin on kindlasti jahedam, tuulisem ja võib olla ka vihmasem. Monteverde pilvemets asub u 1440 m kõrgusel merepinnast. Elurikkus on üks märksõnu miks Monteverde on nii olulise tähtsusega – siin on hinnanguliselt esindatud u 50% Costa Rica elurikkusest ning 2% kogu planeedi Maa elurikkusest. Tihti tullakse siis lootuses näha jaaguare ja teisi põnevaid suuri imetajaid. Tegelikkuses näeme suure tõenäosusega väiksemaid loomi-linde ja taimi, kuid koos hea giidiga, on nende nägemine ja nende elu kohta juutude kuulmine ülimalt huvitav. Majutume oma siinsesse hotelli, mis juba ise asubki pilvemetsa piiril. Majutus on väikestes majakestes keset siinset loodust, jääme siia kaheks ööks. Päikese loojudes teeme ka ühe öise eluviisiga loomade- lindude tutvustuuri.
12.päev
Alustame vara hommikul Monteverde Pilvemetsa reservuaadi matkaga. Giid aitab meil näha ja mõista pilvemetsa tähtsust ja eripärasid ning näitab meile vara hommikul liikvel olevaid loomi. Matk kestab u 3 h. Seejärel suundume Selvatura pilvemetsa rippsildadele- 8 rippsilda 3 km rajal, mis on tõepoolest pilvemetsa puude kohal. Siin on ka liblikate ja koolibriide aed. Seiklushimulisemad saavad ka oma julguse proovile panna ning teha läbi pilvemetsa canopy tuuri (ei sisaldu hinnas) – üle 3 km zip -line, tarzani hüppeid üle vihmametsa ning muud põnevat.
13.päev
Hommikul lahkume Monteverdest ning teem peatuse, et külastada kohvi farmi, vaatame üle protsessi, kuidas valmib imeline kohvijook. Seejärel suundume edasi Manuel Antonio poole. Õhtuks jõuame Manuel Antoniosse, kuhu jääme oma reisi viimaseks kaheks ööks. Meie hotell on kohe ranna ääres, päikeseloojangud on siin imelised.
14.päev
Hommikupoolikul külastame Manuel Antonio rahvusparki – vaatame millega suudab see Costa Rica väikseim looduspark pärast kahenädalast ringsõitu meid veel üllatada:) Pärastlõunal sõidame katamaraaniga merel, snorgeldame ja naudime vaateid (see väljasõit sõltub väga ilmastikutingimustest, halva ilma korral lükkub sõit edasi).
15.päev
See päev on puhkamiseks ja lõõgastuseks kuni pärastlõunani, mil sõidame San Josesse. Manuel Antonios on ilus pikk liivarand jalutamiseks, ujumiseks, soovijatel ka surfamiseks. Soovijad saavad külastada veel Manuel Antonio rahvusparki, teha hommikul raftingu või kajaki sõidu mangroovides, võimalik külastada seiklusparki või teha merereis katamaraanil. Saab sõita ka vanilli farmi vaatama kuidas kasvab üks kallemaid maitseaineid maailmas. Saame võrrelda Kariibi mere ja Vaikse ookeani sarnasusi ja erinevusi. Õhtuks jõuame San Josesse, kust on meie tagasilend Tallinnasse